Procesja Bożego Ciała 2016

 
 
 

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanej w skrócie Bożym Ciałem zgromadziliśmy się na naszym parafialnym Wieczerniku, by uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Chrystusa w Komunii św. Potem wyruszyła tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Przy każdym z ołtarzy wsłuchiwaliśmy się w Ewangelię podejmującą temat Eucharystii. Uroczyste błogosławieństwa Świętą Hostą przy ostatnim ołtarzu oraz Te Deum zakończyło nasze Święto. Na dzieci (i nie tylko) czekała jeszcze mała niespodzianka w podziękowaniu za ich piękny i bardzo liczny udział w procesji.
Dziękujemy jeszcze raz za piękne ołtarze, kwiaty, brzózki i przede wszystkim za liczny udział w procesji.
Jest tak myśl, aby w następnym roku z procesją wyjść z terenu kościoła i zanieść Chrystusa Eucharystycznego na ulice naszej miejscowości!

Zapraszamy jeszcze do posłuchania homilii Bpa Grzegorza Rysia, w której pięknie tłumaczy sens i znaczenie procesji na Boże ciało:  biskup-rys.pl/index.php/nagrania