Pielgrzymka do Gniezna i Poznania

 
 
 

Pielgrzymka do Gniezna i Poznania 10 września 2016 r.

Do Gniezna i Poznania udaliśmy się wraz z Ruchem Rodzin Nazaretańskich z Olsztyna i z Torunia. Wyjazd związany był i inauguracją roku formacyjnego.

Miejsce pielgrzymki nie było przypadkowe. W Roku Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski pojechaliśmy do miejsc związanych z początkami chrześcijaństwa i początkami naszej państwowości. To właśnie w Poznaniu św. Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki powiedział: „Tu zaczęła się Polska!”.

W programie naszego wyjazdu znalazło się zwiedzanie Katedry w Gnieźnie ze słynnymi Drzwiami, modlitwa w katedrze w Poznaniu, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego oraz uroczyście odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne i złożyliśmy Akt Przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana.

Po przerwie na posiłek przygotowany przez gospodarzy przeszliśmy na poznańską starówkę do sanktuarium NMP w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania, gdzie wysłuchaliśmy konferencji duchowej i uczestniczyliśmy w adoracji.
Po całym dniu wrażeń, zmęczeni ale radośni, szczęśliwie wróciliśmy do Wójtowa.

Więcej