Ogłoszenia na V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
– 29 marca 2020 r.

1. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 18.00. Adoracja IHS w tygodniu codziennie od godz. 17.00 do 18.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi św.
    Zgodnie z obowiązującym zarządzeniem i dekretem Ks. Arcybiskupa w kościele może być nie więcej niż 5 osób – nie licząc osób pełniących posługę liturgiczną, pierwszeństwo z rodzin, które zamówiły intencję. Jednocześnie chcę zachęcić do modlitwy w kościele w ciągu dnia. Od rana do czasu Mszy św. kościół jest otwarty.
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa. „Upamiętnienie wjazdu Pana do Jerozolimy powinno być obchodzone wewnątrz budynku sakralnego. W kościołach katedralnych należy zastosować drugą formę przewidzianą przez Mszał Rzymski, zaś w kościołach parafialnych, oraz w innych miejscach trzecią” (Dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, pkt 1). Palmy można poświęcić uczestnicząc w transmisji Mszy Świętej z obrzędem poświęcenia palm, w środkach społecznego przekazu.
  3. Różaniec w rodzinie – codziennie o godz. 20.30 we własnym domu.
  4. Zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i kosz miłosierdzia.
  5. Zwrot pieniędzy za cegiełki na koncert Antoniny Krzysztoń w kancelarii.
  6. W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych z racji 1. Piątku miesiąca, chyba, że na wyraźną prośbę rodziny. Nie będzie też nabożeństwa w 1. Sobotę miesiąca.
  7. Z serca dziękuję za troskę o naszą parafię w ostatnim czasie i o mnie samego. Dziękuję za troskę o nasz kościół. Dziękuję za wpłaty na kościół i na funkcjonowanie parafii. Dziękuję za ofiary na kwiaty do skarbonki.
    Dziękuję za wpłaty na nowe ławki do kościoła. W minionym tygodniu pierwsza taka ławka już pojawiła się w kościele. W wolnym czasie można odwiedzić kościół, zobaczyć, usiąść. Sukcesywnie będą robione kolejne ławki. W tym miejscu pragnę podziękować projektantom ławek, naszym parafianom Magdalenie i Dariuszowi Kubickim i wszystkim osobom, które poprzez swoje uwagi uczestniczyły w tym projekcie.
    Dziękuję też p. Adamowi Marelowi za pomoc w zakupie drewna i transport do zakładu stolarskiego.
    Dziękuję już teraz pierwszym ofiarodawcom, którzy wpłacili ofiary na konto parafialne na nowe ławki.
    Zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznanie się z dekretem naszego ks. Arcybiskupa o świętowaniu Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy oraz o sprawowaniu sakramentów św., pogrzebów i o planowanych I Komuniach św.
    Zachęcam również do udziału w transmisjach Mszy św., nabożeństw oraz rekolekcji wielkopostnych.
    Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych pt. „Pytania Boga do człowieka?” na TVP3 Olsztyn będą emitowane w dniach 29.03 – 01.04.2020 r. (niedziela-środa) o godz. 19:00. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. kan. dr Hubert Tryk, rektor WSD „Hosianum” w Olsztynie.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!
SZCZĘŚĆ BOŻE!