Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

1. Roraty w adwencie w czwartki o godz. 6.00. Przychodzimy z lampionami. Msze św. w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.
    We wtorek zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. roratnią dla dzieci o godz. 18.00.

2. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w najbliższy piątek 14 grudnia. Będą trwały do soboty. Poprowadzi je ks. Wojsław Czupryński.
    Msze św.: w piątek o godz. 17.00 i 19.00, a w sobotę o 11.00 i 17.00.
    W czasie Mszy św. i ok 15 minut przed – okazja do spowiedzi św.
  3. Opłatki wigilijne i świece „Caritas” możemy nabywać przy wyjściu z kościoła.
  4. Tradycyjnie przy ołtarzu stoi kosz „CARITAS” na dary dla osób mniej zamożnych.
  5. Próby do Jasełek i spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w niedziele o godz. 10.15 w salce parafialnej.
  6. 11 stycznia 2019 r. po raz pierwszy będzie miało miejsce wyjątkowe spotkanie „Betlejem na Warmii i Mazurach”. Jest to profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. Wydarzy się w 14. największych miastach w Polsce, również w naszej Archidiecezji w Ostródzie. Dotychczas odbyło się 26. takich koncertów, w których uczestniczyło 125 tysięcy osób. Akcja ta posiada patronat Przewodniczącego Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz Ordynariusza naszej Archidiecezji Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Cały dochód z tego wydarzenia wspiera akcję charytatywną. Każdy kto kupi bilet na koncert(50 zł, 60 zł, 80 zł) zakupi płytę (40 zł) lub złoży darowiznę poprzez cegiełkę zostanie „Ambasadorem Miłosierdzia”. Fundusze pozyskane dzięki tej akcji pomogą realizować lokalnie dzieła ewangelizacyjne oraz wsparcie dla osób potrzebujących. Celem głównym jest Budowa HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Zgłoszenia chętnych do nabycia biletów, płyt czy cegiełek w zakrystii.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła w miniony piątek. Dziękuję za ofiary składane na rzecz naszej parafii. Dziękuję za ofiary do puszek zbierane po Mszach św. na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

Błogosławionej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

SZCZĘŚĆ BOŻE!