XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 października 2018 r.

1. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00. W czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
    W tym tygodniu wspominamy: jutro, w poniedziałek – Dzień Dziecka Utraconego – w Gietrzwałdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona okolicznościowa Msza św., po której odbędzie się procesja do symbolicznego Grobu Dzieci Utraconych. We wtorek, 16. Października przypada 40. Rocznica wybory Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową; w czwartek – święto św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia (Msza św. w kościele NSPJ w Olsztynie o godz. 18.00 w intencji Służby Zdrowia); w piątek – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  2. W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele zapraszam na godz. 8.30 i o godz. 16.30. Różaniec z udziałem dzieci – w czwartek, a z udziałem młodzieży w piątek.
  3. „Dzieci z Wójtowa dla Niepodległej” – zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci do wzięcia udziału w projekcie muzycznym – przygotowaniu koncertu pieśni patriotycznej na dzień 11listopada – 100 lecie odzyskania Niepodległości. Zapisy po Mszy św. u P. Iwonki na chórze. Próby dzieci w niedziele o godz. 10.15. Zapraszamy również wszystkich muzyków do włączenia się do projektu.
    Koncert odbędzie się w naszym kościele w Dniu Niepodległości po Mszy św. o godz. 11.00.
  4. Dzisiaj obchodzimy 18. już Dzień Papieski. Hasłem tego dnia są słowa: „Promieniowanie Ojcostwa”. Tradycyjnie odbędzie się zbiórka do specjalnych puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia – fundację która poprzez stypendia naukowe pomaga dzieciom i młodzieży.
  5. Rajd rowerowy – dzisiaj – godz. 12.30 – plac przy kościele!
  6. Powoli zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Pamiętajmy, że oni mogą potrzebować naszej pomocy modlitewnej i sami służą nam taką pomocą przed Bogiem. Tradycyjnie w naszej parafii będziemy modlili się za naszych zmarłych w Wypominkach/Zaduszkach. Przy wyjściu z kościoła są już wyłożone kartki, na których możemy wypisać naszych zmarłych. Potem możemy je składać do skrzynki przy ołtarzu, na tacę, albo w zakrystii. Na kartce wypominkowej proszę zakreślić dwa dni, w które – wraz ze wspólnotą parafialną – będziemy szczególnie polecali naszych zmarłych w modlitwie.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką życzliwość, pomoc, ofiary składane na potrzeby kościoła. Dziękuję za prace na rzecz parafii. Dziękuję za sprzątanie kościoła w miniony piątek i za kwiaty.

Błogosławionej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

SZCZĘŚĆ BOŻE!