Ogłoszenia na NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
– 21 kwietnia 2019 r.

1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Taca na KUL.
  2. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocny. Msze św. codzienne o godz. 18.00. Jest to jednocześnie czas Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
    Wyjątkowo w sobotę Msza św. o godz. 15.00. Wcześniej o godz. 14.30 – różaniec i litania do MB Gietrzwałdzkiej. Mszy św. o godz. 18. nie będzie.
  3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – taca przeznaczona na „Caritas”. W niedzielę za tydzień o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia.
  4. W sposób szczególny wyrażam wdzięczność za przygotowania Świąt Wielkanocnych w naszej parafii:
    – Wam Kochani serdecznie dziękuję za liczny udział w tych przepięknych i głębokich w treści Nabożeństwach Wielkiego Tygodnia oraz za wspólną modlitwę, a także za dzisiejszą obecność. Dziękuję ks. Tadeuszowi!
    – Dziękuję za sprzątanie kościoła, plebanii oraz placu wokół kościoła; za dekorację naszej świątyni! Serdeczne dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuje wszystkim!
    – Bardzo serdecznie dziękuję naszej organistce Pani Iwonie Pabijanek za śpiew, granie i pracę włożoną w przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękuję również Zosi.
    Dziękuję Chórowi, za Wasz piękny śpiew i wspólną modlitwę!
    Dziękuję całej Służbie Liturgicznej Ołtarza za ich trud i wielkie zaangażowanie w Liturgię tych Świętych dni. Dziękuję Panom Szafarzom.
  5. Jest do nabycia kolejny nr Gościa Niedzielnego.
  6. Spotkanie pielgrzymów udających się do Lourdes i La Salette w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 – odprawianej w ich intencji. Przypomnę, że wyjazd pielgrzymów jest w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 24.00 z przystanku na ul. Modrzewiowej /róg Leszczynowej.
  7. Pielgrzymka do Częstochowy – 26/27 kwietnia. Informacje w zakrystii.
  8. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej zapraszam zainteresowane osoby na spotkanie organizacyjne w sprawie naszego festynu parafialnego, planowanego w tym roku na niedzielę 16 czerwca.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką życzliwość, wyrozumiałość, pomoc, ofiary składane na potrzeby kościoła. Pragnę również podziękować naszej parafialnej „Caritas” za zrobienie paczek świątecznych. 10 rodzin otrzymało świąteczne paczki.
    Nasza wspólnota „Caritas” pragnie pospieszyć z pomocą mieszkance naszej miejscowości Basi – młodej dziewczynie, bardzo ciężko chorej. Dlatego za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na ten cel. Bardzo zachęcam do wsparcia tej akcji!
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie włączają się w troskę o parafię i nasz kościół i zachęcam do włączania się w tą troskę innych. Czekają nas dalsze plany budowlane, przede wszystkim aranżacja i wystrój wnętrza kościoła, tak jak mogliśmy się dowiedzieć w czasie rekolekcji wielkopostnych.

WSZYSTKIM ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I JESZCZE RAZ SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!!!!
WESOŁEGO ALLELUJA!!!!!!