III NIEDZIELA ADWENTU
– 17  grudnia 2017 r.

1. We wtorek Msza św. o godz. 16.00, a po niej ubieranie choinek w kościele. Serdecznie zapraszam, wzorem lat ubiegłych do wspólnego przygotowania naszego kościoła na Święta. Roraty w czwartek o godz. 6.00.
  2. Serdecznie dziękuję Wspólnocie Miłości Ukrzyżowanej, naszym serdecznym Gościom, za przeprowadzenie rekolekcji adwentowych o Słowie Bożym. Dziękuję kapłanom – spowiednikom, dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach, dziękuję też Paniom za pomoc w kuchni.
  3. Opłatki wigilijne i świece „Caritas” można jeszcze nabyć po Mszy św.
  4. Tradycyjnie przy ołtarzu stoi kosz na dary dla osób mniej zamożnych.
  5. Kończy się czas adwentu. W następną niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. przed południem o godz. 9.00 i 11.00. Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie.
    Niech to będzie dzień pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś bliskiego i połamania się z nim opłatkiem. Serdecznie zachęcam do godnego przeżycia Wigilii i zachowania pięknych i głębokich tradycji: wspólna modlitwa przed wieczerzą wigilijną, czytanie Pisma św., śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy post od potraw mięsnych.
  6. Pasterka tak jak w poprzednich latach o godz. 22.00. W pierwszy dzień Świąt Msze św. jak w niedzielę: o godz. 9.00 i o godz. 11.00 i 17. W drugi dzień Świąt również porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.
  7. Dziękuję P. Paulinie za poprowadzenie warsztatów plastycznych dla dzieci.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dziękuję za ofiary składane na rzecz naszej parafii.
Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia

SZCZĘŚĆ BOŻE!