Odpust w Gietrzwałdzie – 11 września 2016 r.

 
 
 

Jak co roku, w niedzielę po 8 września do Gietrzwałdu wyruszają pielgrzymi na Odpust ku czci MB Gietrzwałdzkiej, Pani Warmińskiej. Również w naszej parafii jest duża grupa czcicieli MB Gietrzwałdzkiej i jak co roku nie mogło zabraknąć na pielgrzymim szlaku Wójtowian i Wójtowianek.

Razem z pielgrzymami z Barczewa i Łęgajn dojechaliśmy autobusem do Olsztyna, a stąd wraz z Pielgrzymką Warmińską poszliśmy na piechotę do naszej Matki. Pogoda była wymarzona, trochę mgliście i pochmurnie, tak żeby łatwiej było iść. Dopiero pod koniec Mszy św. wyszło piękne słońce – znak błogosławieństwa!

Ci którzy nie mogli iść pieszo dołączyli do gietrzwałdzkich uroczystości samochodami i autobusami.
O godz. 11.00 była uroczysta Msza św., którą odprawiali wszyscy nasi biskupi oraz księża przybyli do Gietrzwałdu. Mszy św. przewodniczył i kazanie głosił Gość – ks. Abp Zbigniew Stankiewicz z Rygi.

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za trud i wspólną modlitwę!

W Gościu o Gietrzwałdzie