Odpust ku czci NMP Królowej Męczenników, festyn i Dzień Dziecka AD 2017

18 rocznica powstania parafii oraz 500 – lecie pobytu Mikołaja Kopernika w Wójtowie to tematy, które towarzyszyły tegorocznemu odpustowi i festynowi zorganizowanemu tradycyjnie przy naszym kościele.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji wszystkich Parafian, Przyjaciół parafii oraz Gości. W kazaniu ks. Tomasz Garwoliński, dyrektor biblioteki „Hosianum”, mówił o tajemnicy Trójcy Świętej, której święto obchodziliśmy i o tym co dla nas znaczy wiara w Boga Trójjedynego. Bóg jest Wspólnotą Trzech Osób i my. stworzeni na Jego podobieństwo, jesteśmy wezwani do budowania wspólnoty z Bogiem i z ludźmi, wspólnoty, która ma opierać się na miłości – darze bezinteresownym z siebie.  Kaznodzieja wspomniał również o naszej Patronce – Matce Bożej Królowej Męczenników.
W czasie Mszy św. gościnnie wystąpił dziecięcy chór „Aniołki” z Ostródy. Nie zabrakło również naszego parafialnego chóru.
Gościem specjalnym był Kanonik Kapituły Warmińskiej Mikołaj Kopernik, który po 500 latach ponownie zawitał do naszej miejscowości.
Po zakończeniu Mszy św. można było skosztować urodzinowy tort oraz odwiedzić liczne stoiska przy kościele:

• stoisko z wspaniałymi ciastami upieczonymi przez nasze Panie
  • grill
  • smalec domowej roboty
  • dania kuchni wegetariańskiej
  • bigos
  • skrzydełka
  • kawa, herbata i inne napoje

W czasie festynu odbył się  pokaz pieczenia sękacza (Goście z Żytkiejm!)., a potem degustacja.
Było stoisko z warzywami i kwiatami oraz „Kuferek rozmaitości ” z cudeńkami i różnościami! Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo”, a także „Synagoga” z Barczewa. Można było przejechać się wozem od Eljana oraz zobaczyć wyścigowe Subaru „MartStylu”.
A wszystko przy wspaniałej muzyce i profesjonalnym prowadzeniu przz DJ-a.
Swoje atrakcje miały również dzieci: dmuchańce, zabawy i konkursy z nagrodami, przejażdżka konikiem, konkursy językowe i wiele innych.
Wielką pomocą w czasie festynu byli harcerze i harcerki z  24 Drużyny Harcerzy Starszych ‚Drakkar’. Bardzo Wam Kochani dziękujemy!
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszych uroczystości. Wszystkim, którzy osobiście zaangażowali się w przygotowanie i przebieg festynu oraz wszystkim sponsorom nagród.
Kolejny raz mogliśmy doświadczyć, ze wspólne działanie Parafii, Sołectwa, Stowarzyszenia oraz naszych Przyjaciół rodzi piękne owoce!
Do zobaczenia za rok! Tez chyba na początku czerwca!