Z życia parafii

 • List Konferencji Episkopatu Polski na Rok Świętego Stanisława Kostki do odczytania w Kościołach 14 stycznia 2018 roku.

  Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!
  Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!”(1 Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom. Świętego Stanisława Kostkę pragniemy zaprosić dzisiaj, aby stał się patronem rozpoczętego właśnie nowego roku. O tym wyborze zdecydowała zarówno 450. rocznica jego śmierci, jak i program duszpasterski Kościoła w Polsce. Jeśli mamy w tym roku rozważać osobę i dary Ducha Świętego dane w sakramencie bierzmowania, nie może być lepszego patrona niż ten, który został uzdolniony przez Ducha Świętego do „mężnego wyznawania wiary” w dojrzały i niebanalny sposób.Czytaj więcej

 • Pani Konserwator uzupełniła koronę Pana Jezusa Ukrzyżowanego z naszego kościoła o ciernie, których do tej pory nie było. Na zdjęciach widać efekt końcowy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli wykonać ta „operacje”.

 • A w następnym roku może udałoby się wspólnymi siłami zorganizować orszak przez wioskę, z kościoła na Osiedle Leśne, ze śpiewem kolęd i zakończenie np. ogniskiem?
  Kto chętny do współpracy?

 • 16 grudnia 2917 r. gdy rodzice wsłuchiwali się w nauki rekolekcyjne w kościele, to w tym samym czasie nasze dzieci w salce parafialnej pod czujnym okiem p. Pauliny Kocięby i p. Beaty Jakubiak wykonywały różnego rodzaju dekoracje bożonarodzeniowe: bombki, gwiazdki, a także kartki świąteczne, które zostaną przekazane dla osób starszych z życzeniami od wójtowskich dzieci!

  Dziękujemy za tę piękną inicjatywę i już czekamy na następne warsztaty!

 • „Zakończyliśmy rekolekcje w Wójtowie. Błogosławiony czas w pięknej parafii. W prostocie głoszenia i świadectwa. Reszta w rękach Ojca „Wierny jest Ten, który was wzywa: On też tego dokona.” 1Tes 5,24″ – to wpis na stronie Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej (https://www.facebook.com/WMUpl/), która w tym roku poprowadziła nasze parafialne rekolekcje. To był piękny czas! Czas modlitwy, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, czas słuchania katechez o Słowie, projekcja filmu, świadectwa i do tego wszystkiego pełne Ducha Świętego pieśni Wspólnoty: Przyjdź Duchu Kościoła, Żyć w społeczności, Chlebie Najcichszy, Cieszcie się…. Słowo mówione i to śpiewane w modlitewnym duchu dotknęły bardzo nasze serca! Czy pozostaniemy wierni Słowu? Czy będziemy sięgali po Nie? Jeśli nasza religia to religia Słowa i Spotkania – to Pan Jezus czeka cały czas (On ma zawsze czas!) na spotkanie z nami! Oby tych spotkań było jak najwięcej!

  Kochani, Andżeliko, Wojtku, Wojtku, Darku i Grzegorzu – dziękujemy Wam za to nasze adwentowe i rekolekcyjne SPOTKANIE!

 • List pasterski na I Niedzielę Adwentu – Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński
  Na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński kieruje do wszystkich wiernych Kościoła Warmińskiego list pasterski, który zostanie odczytany w I Niedzielę Adwentu w kościołach naszej archidiecezji.

  „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”
  List pasterski na I Niedzielę Adwentu 2017 r.

  Drodzy Siostry i Bracia

  Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę roku kościelnego. Jest to Pierwsza Niedziela Adwentu, czasu przygotowania na spotkanie z Bogiem, który przychodzi do człowieka. Przyszedł w historii, przychodzi dzisiaj i przyjdzie na końcu czasów. Człowiek świadom swojej słabości i przemijalności pragnie w życiu doświadczać obecności Boga z Jego mocą i nieskończonością. Dlatego woła słowami proroka z dzisiejszego pierwszego czytania, aby Bóg „rozdarł niebiosa i zstąpił” (Iz 63, 19). Cel i pragnienie tego wkroczenia Boga w nasze życie wyśpiewaliśmy w refrenie dzisiejszego psalmu: „Odnów nas Boże, i daj nam zbawienie”. Tylko Bóg obecny w naszym życiu może nas przemienić tak, byśmy byli zdolni iść drogami zbawienia. Dlatego przychodzącego Boga trzeba pragnąć i oczekiwać, jak o tym poucza nas dzisiaj sam Pan Jezus mocnym wezwaniem „Czuwajcie”.

  Czytaj więcej

 • W pierwszą Niedzielę Adwentu, tuż przed 6 grudnia, odwiedził naszą parafię św. Mikołaj. Dla naszych dzieci przywiózł pełen worek prezentów.

  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli św. Mikołajowi!

  A Ciebie św. Mikołaju zapraszamy za rok!!!

 • W ostatnia niedziele października, na Mszy św. o godz. 11.00 Ks. Tadeusz przeprowadził konkurs na wykonanie własnoręcznie różańca. Dzieci nie zawiodły i przyniosły różańce wykonane z kasztanów, dzikiej róży, masy solnej, nakrętek itd. Wszystkie zajęły I miejsce!

  Natomiast 31. października, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych odbył się I Parafialny Bal Wszystkich Świętych! Dzieci przebrane za różnych świętych uczestniczyły we Mszy św., a potem w salce parafialnej były konkursy i poczęstunek – niespodzianka!

  Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie!

 • Przed uroczystościami 12. listopada w naszej miejscowości, i przy naszym kościele zrobiliśmy trochę porządków: umieszczenie budki w „zaułku historycznym” i uporządkowanie terenu wokół kościoła. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc!

 • Tym razem temat odwodnienia. To początek dalszych prac – budowa instalacji burzowej placu przykościelnego i przyłączenie się do powstającej „burzówki” przy nowej drodze. Jest pozwolenie Gminy i projekt. Prace planowane są na październik.

  Zapraszamy chętnych do współpracy!