Z życia parafii

 • W niedzielę, 8 grudnia odwiedził naszą miejscowość św. Mikołaja, który przyniósł podarki dla najmłodszych. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli św. Mikołaja.

   

 • Pani Tereska Rogowska jest fundatorką figury Chrystusa na krzyż misyjny przy kościele. Figura została wykonana przez rzeźbiarza P. Marian Bartoszka z Sędziszowej k. Nowego Sącza. Pan Jezus przyjechał z P. Piotrem Pruskiem do Wójtowa. W Święto Podwyższenia Krzyża, 14 września 2018 r. został poświęcony. Natomiast w ostatnich dniach dzięki zaangażowaniu firmy MartStyl i naszego tartaku z ul. Leszczynowej figura Chrystusa zawisła na krzyżu. Pan Andrzej Lewandowski podarował materiał na daszek/koronę, a Pan Stanisław Gajewski tę koronę wykonał.

   

   

   

 •  

  Przygotowanie duchowe – rekolekcje wielkopostne – o. Barnaba Olszewski z Kalwarii Zebrzydowskiej. Przy figurce Matki Bożej Rozwiązującej węzły obrazki Cypriana i Dafrozy Rugamba z Rwandy. 7 kwietnia 1994 roku zostali zabici wraz ze swoimi dziećmi klęcząc w domowej kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.

  Więcej na ich temat: https://www.deon.pl/czytelnia/czasopisma/czas-serca/art,24,meczennicy-z-rwandy.html

  Niedziela Palmowa

  Paczki "Caritas"

  Przygotowanie kościoła

  Przygotowania liturgii

   

   

  Wielki Piątek

  Święcenie pokarmów - Wielka Sobota - 243 koszyczki

   

  Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim

  Wielka Sobota

 • W sobotę, 10 marca pojechaliśmy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Głotowie koło Dobrego Miasta. Na miejscu, w pięknym kościele, wysłuchaliśmy historii Głotowa, którą opowiedział nam Ks. Marek Proszek, proboszcz głotowski i kustosz sanktuarium. Potem udaliśmy się na drogę krzyżową na głotowskiej kalwarii. Kalwaria powstała na wzór drogi krzyżowej w Jerozolimie (ma 830 m długości, a w Jerozolimie 850). Rozważania stacji czytane były przez poszczególne osoby, a każdy mógł choć przez chwilę nieść krzyż Pana Jezusa. Po skończonej modlitwie mogliśmy jeszcze przedłużyć nasz pobyt w tym pięknym miejscu częstując się gorącą herbatą i słodkościami przygotowanymi specjalnie na pielgrzymkę (dziękujemy naszym Drogim Paniom!).

   

 • Figurka Matki Bożej rozwiązującej węzły, która została ofiarowana przez właściciela kapliczki przy ul. Wierzbowej (niedaleko ul. Głogowej), poświęcona w niedziele, 4 lutego 2018 r., w niedługim czasie zostanie umieszczona w kapliczce. Nabożeństwo do Matki Bożej rozwiązującej węzły staje się coraz bardziej znane i popularne i mamy nadzieje, ze wszyscy, którzy będą chcieli poprosić Maryję o rozwiązane życiowego węzła będą mogli doświadczyć czułej i skutecznej pomocy Maryi.

  Dziękujemy Ofiarodawcy!

   

   

  Nowenna Matki Bożej rozwiązującej węzły

 • W naszej kancelarii zostały zamontowane nowe meble biurowe. Teraz wszystkie dokumenty parafii, te archiwalne i te bieżące będą miały swoje miejsce.

  Po kancelarii czas na zakrystię i uporządkowanie szat i ksiąg liturgicznych, oraz paramentów mszalnych.

 • Państwo Teresa i Edward Rogowscy ufundowali naszej parafii nowy ornat. Ornat jest poświęcony Patronce naszej parafii, co wyraża łaciński napis: „Regina martyrum ora pro nobis” (Królowo Męczenników, módl się za nami). Ornat został poświęcony na Mszy św. w Święto Matki Bożej Gromniczej.

  Czcigodnym Ofiarodawcom z serca dziękujemy!

 • List Konferencji Episkopatu Polski na Rok Świętego Stanisława Kostki do odczytania w Kościołach 14 stycznia 2018 roku.

  Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!
  Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!”(1 Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom. Świętego Stanisława Kostkę pragniemy zaprosić dzisiaj, aby stał się patronem rozpoczętego właśnie nowego roku. O tym wyborze zdecydowała zarówno 450. rocznica jego śmierci, jak i program duszpasterski Kościoła w Polsce. Jeśli mamy w tym roku rozważać osobę i dary Ducha Świętego dane w sakramencie bierzmowania, nie może być lepszego patrona niż ten, który został uzdolniony przez Ducha Świętego do „mężnego wyznawania wiary” w dojrzały i niebanalny sposób.Czytaj więcej

 • Pani Konserwator uzupełniła koronę Pana Jezusa Ukrzyżowanego z naszego kościoła o ciernie, których do tej pory nie było. Na zdjęciach widać efekt końcowy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli wykonać ta „operacje”.

 • A w następnym roku może udałoby się wspólnymi siłami zorganizować orszak przez wioskę, z kościoła na Osiedle Leśne, ze śpiewem kolęd i zakończenie np. ogniskiem?
  Kto chętny do współpracy?