Z życia parafii

 • Tym razem mały balkonik wymagający obróbki: wymiana styropianu, tynku, osuszenie, izolacja, obróbka blachą, zmiana mocowania balustrady i położenie deski kompozytowej.

 • Mimo ze wakacje w pełni, to jednak postanowiliśmy podjąć się remontu schodów wejściowych na plebanie i do zakrystii. Po kilku latach na skutek działania warunków atmosferycznych poodpadały płytki i elewacja.

 • Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w Rzymie
  – wręczenie paliusza naszemu Arcybiskupowi Józefowi Górzyńskiemu – 29.06.2017

  Papież Franciszek w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, pobłogosławił paliusze dla metropolitów mianowanych w ciągu ostatniego roku, wśród nich trzech Polaków.

  Czytaj więcej

 • W ostatnim dniu roku szkolnego, w Uroczystość NSPJ gościliśmy w naszej parafii naszego Pasterza Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Podczas uroczystej Mszy św. udzielił On naszej młodzieży, a także młodzieży z Łęgajn, Barczewka i Ramsowa sakramentu bierzmowania. Ksiądz Arcybiskup zwrócił również uwagę na to, że i nasze Parafia – obchodząc 18 rocznicę powstania – przekracza próg dojrzałości.Czytaj więcej

 • Uczeń klasy architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie wykonał projekt zagospodarowania terenu wokół naszego kościoła z elementami małej architektury.

  Na zdjęciach możemy zobaczyć jego propozycje.
  Praca zdobyła 2. miejsce w konkursie.

 • W niedziele Zesłania Ducha Świętego, wieczorem, tak jak 2000 lat temu, w naszym parafialnym Wieczerniku spotkaliśmy się, by uwielbiać Pana Boga, by pozwolić Duchowi Świętemu, by w nas i przez nas się modlił. Modlitwę prowadził Chór Warmii i Mazur pod dyrekcja P. Ali. Gościnnie była gitara i saksofon.

  Był to piękny czas! A w naszych sercach długo jeszcze brzmiały słowa: „Błogosław duszo moja Pana!”

 • Miesiąc maj, to miesiąc modlitwy do Matki Bożej. Również w tym roku w każdą niedzielę maja spotykaliśmy się przy krzyżach i kapliczkach, by śpiewać modlitwę Litanii Loretańskiej, a w tej modlitwie  zanosić do Boga przez ręce Maryi nasze prośby i dziękczynienia. W naszej modlitwie wspominaliśmy również dawnych mieszkańców Wójtowa, którzy zostawili po sobie piękne świadectwo żywej wiary i przywiązania do Kościoła. Chcemy to dziedzictwo pielęgnować i przekazać dalej.

  Czytaj więcej

 • W tym roku Uroczystość I Komunii w naszej parafii odbyła się tak jak rok temu, w druga niedziele maja – 14.05.
  Po raz pierwszy w pełni Mszy sw. uczestniczyło tym razem 21 dzieci. Niech ta przyjaźń z Chrystusem Eucharystycznym rozwija się i umacnia w dziecięcych sercach.

 • Z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej z naszej parafii udaliśmy się na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 26 kwietnia do 1 maja.

  Wróciliśmy ze wspaniałymi przeżyciami i ogromnym uczuciem wdzięczności!