Z życia parafii

 • W ostatnim dniu roku szkolnego, w Uroczystość NSPJ gościliśmy w naszej parafii naszego Pasterza Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Podczas uroczystej Mszy św. udzielił On naszej młodzieży, a także młodzieży z Łęgajn, Barczewka i Ramsowa sakramentu bierzmowania. Ksiądz Arcybiskup zwrócił również uwagę na to, że i nasze Parafia – obchodząc 18 rocznicę powstania – przekracza próg dojrzałości.Czytaj więcej

 • Uczeń klasy architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie wykonał projekt zagospodarowania terenu wokół naszego kościoła z elementami małej architektury.

  Na zdjęciach możemy zobaczyć jego propozycje.
  Praca zdobyła 2. miejsce w konkursie.

 • W niedziele Zesłania Ducha Świętego, wieczorem, tak jak 2000 lat temu, w naszym parafialnym Wieczerniku spotkaliśmy się, by uwielbiać Pana Boga, by pozwolić Duchowi Świętemu, by w nas i przez nas się modlił. Modlitwę prowadził Chór Warmii i Mazur pod dyrekcja P. Ali. Gościnnie była gitara i saksofon.

  Był to piękny czas! A w naszych sercach długo jeszcze brzmiały słowa: „Błogosław duszo moja Pana!”

 • Miesiąc maj, to miesiąc modlitwy do Matki Bożej. Również w tym roku w każdą niedzielę maja spotykaliśmy się przy krzyżach i kapliczkach, by śpiewać modlitwę Litanii Loretańskiej, a w tej modlitwie  zanosić do Boga przez ręce Maryi nasze prośby i dziękczynienia. W naszej modlitwie wspominaliśmy również dawnych mieszkańców Wójtowa, którzy zostawili po sobie piękne świadectwo żywej wiary i przywiązania do Kościoła. Chcemy to dziedzictwo pielęgnować i przekazać dalej.

  Czytaj więcej

 • W tym roku Uroczystość I Komunii w naszej parafii odbyła się tak jak rok temu, w druga niedziele maja – 14.05.
  Po raz pierwszy w pełni Mszy sw. uczestniczyło tym razem 21 dzieci. Niech ta przyjaźń z Chrystusem Eucharystycznym rozwija się i umacnia w dziecięcych sercach.

 • Z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej z naszej parafii udaliśmy się na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 26 kwietnia do 1 maja.

  Wróciliśmy ze wspaniałymi przeżyciami i ogromnym uczuciem wdzięczności!

 • – Ave Crux! Witaj Krzyżu! Tak można by streścić to, co wydarzyło się w tym roku w czasie Liturgii Męki Pańskiej. Gest odsłonięcia krzyża uświadomił nam, że krzyż kryje tajemnicę, którą można przeniknąć tylko wzrokiem wiary. Krzyż – znak śmierci, cierpienia – przez Chrystusa stał się znakiem miłości i bramą do prawdziwego życia i wolności. Taki krzyż adorowaliśmy całując krzyżową belkę.

  Czytaj więcej

 • W piątek, 24 marca, zrobiliśmy próbę działania wentylacji. Jak widać na zdjęciach skuteczną! Pozostaje jeszcze wyregulować przepustnice na anemostatach, żeby otrzymać optymalną wydajność działania wentylacji.

 • Cokolik pod figurkę Matki Bożej Fatimskiej, stolik na paramenty do Mszy św. w prezbiterium, stolik „na dary”, poręcz na chór, drewniane elementy ochraniające ściany i nowa ramka obrazu Jezusa Miłosiernego, to nowe rzeczy, które „pojawiły się” w naszym kościele w tym tygodniu.

  Wszystko wykonane jest z jesionu.
  Wszystkim, którzy składają ofiary „na kościół” składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”

 • Pani Konserwator mgr Małgorzata Birezowska (www.birezowska.com.pl) prowadzi prace renowacyjne naszego Krzyża.

  Na zdjęciach możemy zobaczyć zakres tych prac. Już niedługo wróci On na swoje miejsce odnowiony.

  Dziękujemy bardzo Pani Małgorzacie za podjęcie się tej pracy.
  Oczywiście nad wszystkim czuwa Archidiecezjalna Komisja Sztuki z ks dr. Markiem Jodkowskim na czele!