Festyn parafialny 2016

 
 
 

W niedziele, 12 czerwca przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku czci NMP Królowej Męczenników. Uroczystej Mszy św. przewodniczył o. Barnaba Olszewski, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. O. Barnaba poprowadził w piątek i sobotę rekolekcje przygotowujące nas do uroczystości odpustowej. W kazaniu wspomniał służebnice Boże pochodzące z naszej parafii i ich piękną wiarę wyniesioną z rodzinnych domów.

Po Mszy św. odbył się tradycyjny festyn parafialny. W czasie festynu, którego głównym celem było wspólne świętowanie można było zjeść coś smacznego (dania z grilla, bigos, gyros, kanapkę ze smalcem i ogórkiem itd…). Tradycyjnie na kiermaszu ciast można było zjeść pyszne słodkości. Była loteria, nagrody specjalne i inne atrakcje. Dzieci miały zorganizowane zabawy na łące koło kościoła. Była również bryczka, która można było zwiedzić okolice.

Po godz. 17.00 w strefie kibica można było dopingować naszych piłkarzy w meczu z Irlandia Północna (doping okazał się skuteczny! 1:0).

Wszystkim Organizatorom, osobom zaangażowanym w festyn składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy również wszystkim sponsorom i ofiarodawcom.

I zapraszamy na kolejny odpust i festyn za rok!