Zostań dawcą szpiku!

Czcigodny Księże Proboszczu,

zwracam się z wielką prośbą o poinformowanie Parafian o możliwości rejestracji, jako potencjalny

Dawca szpiku podczas akcji „Pomóż Krystynie i Innym! Zostań Dawcą Szpiku!”.

Mam na imię Krystyna i mam 60 lat. Razem z mężem mieszkam w Olsztynie. Tu się urodziłam, tu chodziłam do szkoły, studiowałam i pracowałam. Mam dwoje dorosłych dzieci oraz troje wnucząt. Wiodłam szczęśliwe, spokojne życie: praca, dom, aktywny wypoczynek, zainteresowania. Niestetyw listopadzie 2014 r. wykryto u mnie chłoniaka z obwodowych komórek T. Choroba wywróciła moje życie do góry nogami, zmieniła je i ograniczyła. Podjęłam ciężką, wielomiesięczną chemioterapię, po której nastąpiła remisja choroby. Powoli życie zaczęło wracać do normy, pojawiła się nadzieja, noweplany, zadania i marzenia.

Niestety w czerwcu 2018 r. stwierdzono nawrót choroby nowotworowej. Przeszłam kolejną wyniszczającą chemioterapię. Nadal nie tracę nadziei, nie poddaję się. Wierzę, że jeszcze wszystko przede mną, że zrealizuję swoje niektóre plany i marzenia. Mam ogromne zrozumienie i wsparciew rodzinie i przyjaciołach.

Obecnie potrzebuję przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego – ja już znalazłam swojego bliźniaka genetycznego jednak wciąż wielu Innych pacjentów szuka swojego bliźniaka. Wielupacjentom pomóc może tylko Dawca szpiku. Proszę Cię, zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku i komórek macierzystych w bazie Fundacji DKMS. Podaruj swój szpik! Podaruj szansę na życie! Pamiętaj dobro zawsze wraca.

Znamienne wydają się słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego podczas Kongresu Światowego Towarzystwa Transplantologicznego w roku 2000, które brzmią następująco: „Trzeba zaszczepić w sercach ludzi młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów”. Oddając swoje komórki macierzyste, bądź szpik kostny pacjentowi, dla którego jedynym ratunkiem jest przeszczepienie,dawca nie ponosi żadnego uszczerbku na zdrowiu i życiu. Może, więc warto na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad przesłaniem pozostawionym nam przez Jana Pawła II. Ta chwila refleksji daje nam możliwość podjęcia decyzji zgodnej z własnymi przekonaniami. Przełamanie swoich obaw i uprzedzeń pozwoli na uratowanie czyjegoś życia poprzez oddanie niewielkiej cząstki siebie.

List do kościołów

Pomóż Krystynie i Innym! Zostań Dawcą Szpiku_plakat