ZAPROSZENIE NA ODPUST I FESTYN – 16.06.2019 r.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania z okazji odpustu parafii ku czi NMP Królowej Męczenników w niedzielę 16 czerwca 2019 r. o godz. 11.00.

W tym roku będziemy obchodzili 20 – lecie istnienia naszej parafii oraz 25 – lecie kapłaństwa ks. Proboszcza.

Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do uczestniczenia w tym Święcie Parafii. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. w int. o bł. dla Parafian, Mieszkańców parafii i Gości. Dodatkowo będzie to Msza św. dziękczynna za 25 lecie mojego Kapłaństwa.

Po Mszy św. odbędzie się tradycyjny festyn z licznymi atrakcjami: coś dla ciała i coś dla ducha. Będzie stoisko z pysznymi ciastami, grill, dania obiadowe, pierogi przygotowywane przez KGW, samlec domowej roboty… kawa, herbata i zimne napoje. Tradycyjne odbędzie się licytacja podarowanych fantów: min. karnety, moneta z okazji 100 – lecia objawień w Fatimie i inne. Będzie stoisko Aktywnych i Kreatywnych warsztatów i „Kuferek rozmaitości” Dla dzieci będzie zorganizowana zabawa i konkursy (np. „Mam talent”) prowadzone przez animatorki. Będzie możliwość przejażdżki koniem, quadem lub zabytkowym samochodem (min. Syrena „Bosto”). Będziemy mogli obejrzeć kolekcję zabytkowych aut. Będzie muzyka i niespodzianka „z ostatniej chwili”: Zespół Ludowy z Kaszub – „Przodkowianie”. Odwiedzi nas również straż pożarna z pokazem pierwszej pomocy.

Przy okazji ważne informacje: dzieci pozostają cały czas pod opieką rodziców!  W tym dniu będzie tylko Msza św. o godz. 11.00 (Mszy św. o godz. 9.00 i 17.00 nie będzie).

Ustawianie namiotów w sobotę ok. godz. 19.00 i prośba, aby byli wszyscy, którzy będą na tych stoiskach oraz prośba do panów, żeby pomóc w rozstawianiu namiotów.

Bardzo gorąco prosimy o upieczenie ciast na odpust, a potem dostarczenie ich (niepokrojonych) z rana w niedzielę.

Całkowity dochód z festynu przeznaczony będzie na budowę kościoła: ławki, aranżację prezbiterium i wnętrza kościoła.

Msza św. w sobotę 15.06.2019 r. o godz. 18.00 zostanie odprawiona z liturgii niedzielnej. Zapraszamy!