Wielkopostne kościoły stacyjne

Począwszy od Wielkiego Postu 2019 roku w archidiecezji warmińskiej będą się odbywać wielkopostne liturgie stacyjne. Jest to nawiązanie do starożytnej tradycji rzymskiej, która polega na podjęciu 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwać będzie całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu. Tradycja rzymska kościołów stacyjnych zrodziła się na przełomie IV i V wieku i trwała do okresu tzw. niewoli awiniońskiej (XIV. wiek). Została wznowiona w wieku XX.

Nasz kościół został również wyznaczony na kościół stacyjny w dniu 6 kwietnia 2019 r. (sobota)

Jest to dzień rekolekcji wielkopostnych  i program będzie następujący:

8.00 – 17.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (okazja do spowiedzi św.)

10.00 – nabożeństwo 1. Soboty miesiąca – medytacja i różaniec

11.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

(okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św.)

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa

16.30 – Gorzkie żale

17.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

(okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św.)