Pielgrzymka do sanktuariów w Kodniu i Pratulinie

 
 
 

Informujemy, że 19 sierpnia 2017 r. organizowana jest pielgrzymka do dwóch wielkich sanktuariów ziemi podlaskiej: Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu i do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

Kodeńskie Sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej Gregoriańskiej to najcenniejsze miejsce Podlasia i jedno z najważniejszych Sanktuariów Polski. Cudowny obraz przywieziony z Rzymu przez Mikołaja Sapiehę w 1631 roku został ukoronowany papieskimi koronami już w 1723 roku, a więc tylko 6 lat po koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Od ponad 380 lat Kodeń to miejsce cudownego działania Najświętszej Maryi Panny.
Pratulin to miejsce męczeńskiej śmierci w 1874 roku Wincentego Lewoniuka i 12 towarzyszy z Podlasia, unickich błogosławionych beatyfikowanych przez Jana Pawła II. Jest to sanktuarium męczeństwa, świadectwa wiary, umiłowania Ojczyzny i jedności Kościoła.

Więcej informacji o obu sanktuariach można zaczerpnąć z ich stron internetowych:
http://www.koden.com.pl
http://sanktuariumpratulin.pl/.

W programie jeszcze min.: Jeruzal -miejscowość znana z telewizyjnego serialu „Ranczo” oraz Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie

Koszt pielgrzymki – 100 zł
Zapisy w kancelarii po Mszach św. lub telefonicznie: 696 216 845 (Ks. Andrzej)