I Komunia św. i Sakrament bierzmowania w Wójtowie A.D. 2020

W tym tygodniu przyszła wiadomość, że ze względu na panującą sytuację pandemii odwołana została wizytacja kanoniczna naszej parafii planowana na 13.06.2020 r. wraz z  Sakramentem bierzmowania. Nowego terminu jeszcze nie ma.

Natomiast jeśli chodzi o uroczystość I Komunii św., to Rodzice ustalili nowy termin – 20.09.2020 r. o godz. 11.00 /jeśli nic nie przeszkodzi/.

Nasz Ks. Arcybiskup Józef Górzyński w dekrecie z 26 marca 2020 r. podał zasady przygotowywania uroczystości 1. komunijnych. Jest w nich podana opcja przystąpienia do I Komunii św. dzieci indywidualnie lub w małych grupkach. Decyzja zawsze należy do rodziców. Jeżeli byliby chętni rodzice na taki wariant I Komunii św., to proszę o kontakt telefoniczny: 696216845 /ks. Proboszcz/

Z dekretu l.dz. 243/2020 Ks. Abpa Józefa Górzyńskiego z dnia 26.03.2020 r.:

Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej

1. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć
    w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).
  2. Po Wielkanocy:
    1. Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
    2. Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.
  3. Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka
    w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.
  4. Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka
    w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.
  5. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym,
    to telefonicznym lub mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby.