I Komunia św. i Sakrament bierzmowania w Wójtowie A.D. 2020

 
 
 

PIEŚNI NA I KOMUNIĘ ŚW.:

1. KLIKNIJ: Mów do mnie, Panie, chcę słyszeć Cię…

 

2. Panie, przyjdź, czy jestem oczekiwaniem…

 

3. Nie mam nic, co bym mógł Tobie dać…

 

4. Idzie mój Pan…

 

5. Jezus, Najwyższe Imię…

 

6. Szukajcie wpierw Królestwa Bożego…

 

7. Wszystkie moje troski i kłopoty…

 

8. Gietrzwałdzka Pani…

 

9. Kiedyś o Jezu chodził po świecie…

 

 

W tym tygodniu przyszła wiadomość, że ze względu na panującą sytuację pandemii odwołana została wizytacja kanoniczna naszej parafii planowana na 13.06.2020 r.

BIERZMOWANIE TAK JAK BYŁO ZAPLANOWANE – SOBOTA, 13 CZERWCA 2020 r. (godz. 15.00)

Natomiast jeśli chodzi o uroczystość I Komunii św., to Rodzice ustalili nowy termin – 20.09.2020 r. o godz. 11.00 /jeśli nic nie przeszkodzi/.

Nasz Ks. Arcybiskup Józef Górzyński w dekrecie z 26 marca 2020 r. podał zasady przygotowywania uroczystości 1. komunijnych. Jest w nich podana opcja przystąpienia do I Komunii św. dzieci indywidualnie lub w małych grupkach. Decyzja zawsze należy do rodziców. Jeżeli byliby chętni rodzice na taki wariant I Komunii św., to proszę o kontakt telefoniczny: 696216845 /ks. Proboszcz/

 

 

Z dekretu l.dz. 243/2020 Ks. Abpa Józefa Górzyńskiego z dnia 26.03.2020 r.:

Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej

 

 1. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć
  w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).
 2. Po Wielkanocy:
  1. Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
  2. Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.
 3. Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka
  w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.
 4. Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka
  w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.
 5. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym,
  to telefonicznym lub mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby.