Gorąca prośba do Parafian

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, stosując się do rozporządzeń państwowych (m. in. zakaz zbiorowych zgromadzeń powyżej 50 osób), zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian o udział we Mszy Świętej niedzielnej 15 i 22 marca br. za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu.

Arcybiskup Metropolita Warmiński udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca br. Oznacza to, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Odwołujemy:

• nabożeństwo Gorzkich Żali (15 i 22.03.2020 r.)
  • próby śpiewu dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej
  • koncert Antoniny Krzysztoń 15.03.2020 (zwrot pieniędzy za cegiełki w kancelarii)
    Nie odwołujemy:

• Mszy Świętych niedzielnych i w tygodniu (maksymalna liczba uczestników: 50 osób),
    • spowiedzi świętej,
    • adoracji Najświętszego Sakramentu
    • Terenowej Nocnej Drogi Krzyżowej 20 marca 2020 r. o godz. 20.30 (rozpoczęcie przed kościołem)
    • Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30

Przez najbliższy czas przebywajmy w miejscach publicznych tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne, szczególnie unikajmy większych skupisk ludzi. Słuchajmy oficjalnych zaleceń i przestrzegajmy prawa. Wykorzystajmy czas na porządki domowe, lekturę książek, oglądanie filmów oraz konferencji i wykładów zamieszczonych w Internecie, modlitwę, wypoczynek itp.Różaniec rodzinny.

Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia do wieczornej Mszy św.

Różaniec rodzinny – codziennie o godz. 20.30 w gronie rodziny w swoim domu zapraszamy do modlitwy różańcowej.

Sanktuarium w Łagiewnikach na swojej stronie internetowej codziennie o godz. 20.30 transmituje modlitwę różańcową: TRANSMISJA ON LINE

Transmisja niedzielnych Mszy Świętych w telewizji:

7.00 – TVP 1
9.00 – Polsat News
9.30 – Telewizja TRWAM
10.30 – Polsat Rodzina
11.00 – TVP 1
13.00 – TVP POLONIA
20.00 – TVP3

I w internecie np.:

7.00 – Łagiewniki – SANKTUARIUM ON LINE

Jasna Góra – Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej (praktycznie co godzinę)  – KAPLICA MATKI BOŻEJ ON LINE