PIELGRZYMKA DO HISZPANII – 2020 r.

Hiszpania 2020 z saletyńskim biurem La Salette Travel  STRONA WWW BIURA

Z pielgrzymką do św. Jakuba i św. Teresy Wielkiej

Barcelona– Montserrat – Saragossa – Burgos – León– Santiago de CompostelaBIURA

Salamanka – Alba de Tormes– Ávila – Madryt

PARAFIA WÓJTOWO

Termin : 20-26.04.2020

Cena: 1 650 PLN + 550 EUR

Zapisy: w kancelarii parafialnej (lub telefonicznie i mailowo)

Dzień 1

Warszawa – Barcelona.Spotkanie na lotnisku, msza św. Wylot o 9.10, przylot do Barcelony o godz. 12.20. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta: katedra Sagrada Familia, Casa Mila (z zewnątrz), Park Guell; reprezentacyjna aleja Las Ramblas, Barri Gotic – najstarsza dzielnica miasta, katedra św. Eulalii, pałac królewski; obiadokolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 2

Barcelona – Monserrat (65 km) – Saragossa (265 km). Śniadanie. Przejazd do Montserrat: nawiedzenie sanktuarium Czarnej Madonny – patronki Katalonii; msza św.Czas wolny. Przejazd do Saragossy; zwiedzanie miasta: bazylika Senora del Pilar, katedra del Salvador, Aljaferia. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Saragossy.

Dzień 3

Saragossa – Burgos (211 km) – León (179 km).Śniadanie. Przejazd do Burgos, zwiedzanie miasta: l’hopital del Rey, Monastère Royal de las Huelgas, most Sainte Marie, Katedra Matki Bożej, jedna z najwspanialszych w Europie. Przejazd do León, jednego z najważniejszych ośrodków na szlaku prowadzącym do Santiago. Zwiedzanie katedryz XIII-XIV wieku, brama Puerta del Castillo, stary ratusz, tzw. Barrio Humedo (Mokra Dzielnica), kościół San Marcelo, Palacio de los Guzmanes, kolegiata św. Izydora,Panteon królów Kastylijskich. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

León – Santiago de Compostela (318 km). Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Przejście pieszo 5 km szlakiem św. Jakuba z Monte de Gozo do katedry św. Jakuba. zwiedzanie miasta, będącego zwieńczeniem szlaku pielgrzymkowego zwanego Drogą św. Jakuba. Zobaczymy katedrę, która została według tradycji zbudowana nad grobem św. Jakuba, jednego z apostołów Jezusa.  Msza św. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Europejskim Centrum Pielgrzymkowym prowadzonym przez misjonarzy saletynów.

Dzień 5

Santiago de Compostela – Salamanka (425 km) Alba de Tormes (23 km). Śniadanie. Przejazd do Salamanki. Zwiedzanie miasta, w którym znajduje się najstarszy uniwersytet w Europie. Jest to też miejsce fundacji klasztoru św. Teresy w 1570 roku. Plaza Mayor, Stara i Nowa Katedra.Przejazddo Alba de Tormes, gdzie znajduje się grób św. Teresy Wielkiej, krótkie uczczenie Jej relikwii.Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Salamanka –Ávila (109 km) – Madryt (109 km). Śniadanie, wymeldowanie z hotelu. Przejazddo Ávila, miasta św. Teresy, jednego z najbardziej widowiskowych zespołów miejskich Hiszpanii. Msza święta w konwencie Karmelitańskim, następnie zwiedzanie: katedra z XII wieku, dom Świętej.Przejazd do Madrytu. Zwiedzanie miasta:spacer przez zabytkową część miasta – od Plaza Mayor del Sol. Przejazd przez Plac Cybeles i główne aleje Paseo del Prado, Park Retiro; kościół Hieronimitów, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa ozdobionym postaciami Don Kichota i Sancho Pansy, Pałac Królewski, katedra – Almudena. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Madryt – Warszawa. Śniadanie. Czas wolny. Opcjonalnie możliwość czasu na zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot o godz. 15.35. Przylot do Warszawy o godz. 19.10. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:

• bilety samolotowe Warszawa – Barcelona, Madryt – Warszawa
  • komfortowy autobus na miejscu
  • 6 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • 6 śniadań i 6 obiadokolacji
  • opieka pilota i przewodnika w j. polskim
  • opieka duchowa kapłana
  • codzienna msza św.
  • ubezpieczenie NNWi KL i bagażu
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • system Tour Guide

Cena nie zawiera:

• dopłaty do pokoju jednoosobowego (190 EUR)
  • napiwków dla obsługi hotelowej, pilota i przewodników lokalnych
  • napojów do obiadokolacji
  • wydatków osobistych

Ważne informacje:

• organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
  • cena zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

NOTA BENE :

Po podpisaniu umowy prosimy o przesłanie jej na adres Biura (pocztą tradycyjną lub mailem) i wpłacenie zaliczki w kwocie 850 PLNna konto Biura (poniżej i na umowie) lub osobiście.

UMOWA I WARUNKI UCZESTNICTWA W PIELGRZYMCE DO POBRANIA:

NOWA-umowa-uczestnictwa-La-Salette-Travel2019_2020_new

NOWEwarunki-uczestnictwa-La-Salette-Travel2019_2020

Nr konta bankowego (waluta Polski złoty PLN):
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa
Nr rachunku: PL 91 1600 1013 1842 1805 7000 0001