Droga krzyżowa w Głotowie

W sobotę, 10 marca pojechaliśmy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Głotowie koło Dobrego Miasta. Na miejscu, w pięknym kościele, wysłuchaliśmy historii Głotowa, którą opowiedział nam Ks. Marek Proszek, proboszcz głotowski i kustosz sanktuarium. Potem udaliśmy się na drogę krzyżową na głotowskiej kalwarii. Kalwaria powstała na wzór drogi krzyżowej w Jerozolimie (ma 830 m długości, a w Jerozolimie 850). Rozważania stacji czytane były przez poszczególne osoby, a każdy mógł choć przez chwilę nieść krzyż Pana Jezusa. Po skończonej modlitwie mogliśmy jeszcze przedłużyć nasz pobyt w tym pięknym miejscu częstując się gorącą herbatą i słodkościami przygotowanymi specjalnie na pielgrzymkę (dziękujemy naszym Drogim Paniom!).